Тільки в вересні при замовленні від

10 панелей А370

+ 1 панель А370

В ПОДАРУНОК

Тільки в вересні при замовленні від

10 панелей А500

+ 1 панель А500

В ПОДАРУНОК

Обираємо економічний та ефективний обігрівач

Обираємо економічний та ефективний обігрівач

Збереження тепла в приміщеннях в холодну пору року як можна більш актуально для нашої країни, адже якість утеплення сучасних будинків та характеристики опалення змушують задуматися про придбання альтернативного джерела опалення. Навіть якщо у вас приватний утеплений будинок з системою «теплої» підлоги, в окремих випадках використання додаткових нагрівальних приладів просто необхідно.

Багато хто пам'ятає, як ще років 10-15 тому єдиною альтернативою центральному опаленню був масляний обігрівач. Його недоліки - величезні розміри і вага, мала ефективність і велике енергоспоживання всім відомі, але купити щось інше просто не було можливості у зв'язку з його відсутністю.

На сьогодні ринок може запропонувати масу варіантів опалювального обладнання, в число яких входять:

  • вдосконалені масляні обігрівачі;
  • конвектори;
  • інфрачервоні прилади для опалення;
  • керамічні теплові панелі;
  • багато інших.

Яким з них віддати перевагу і на що звернути увагу при покупці, ми і постараємося розібратися.

Електроконвектор або інфрачервоний обігрівач?

 конвектор

Конвектори або тепловентилятори в порівнянні з масляним обігрівачем більш безпечні, вони можуть працювати цілодобово без перебоїв. Принцип роботи полягає в нагріванні повітря ТЕНом і видування його в приміщення вентилятором. При цьому більш тепле повітря піднімається вгору, а прохолодний спускається донизу, де знову підігрівається.

Основний мінус - досить високий рівень шуму навіть в дорогих моделях. Крім того, в порівнянні з керамічними обігрівачами конвектор споживає досить багато енергії (потужність пристрою зазвичай коливається від 1,5 до 3 кВт).

Одним з популярних представників цієї ж групи є інфрачервоні обігрівачі UFO, економність яких під великим питанням, але вони мають важливу особливість. Такий пристрій дуже швидко дасть вам відчуття зігрівання, причому його потужності вистачає для використання навіть на відкритому повітрі (веранди, альтанки та ін.).

У той же час інфрачервоний обігрівач має один недолік - його зона впливу має яскраво виражену спрямованість, тобто за приладом може бути досить прохолодно, а спереду - дуже тепло. Такі пристрої, як тепловентилятори, варто вибирати, якщо потрібно нагріти холодні приміщення невеликої площі з підвищеною вологістю (ванна, наприклад).

Керамічна панель Africa

Якщо є бажання ще трохи заощадити - зверніть увагу на керамічний обігрівач (теплова керамічна панель) з терморегулятором, який автоматично відключається при досягненні заданої температури. Виходячи з того, що ККД у інфрачервоних керамічних обігрівачів найвищій, а час роботи буде регулюватися, на виході можна непогано заощадити свої кошти на оплату електроенергії.

Економічність та ефективність

Дані фактори є визначальними при покупці будь-якої опалювальної техніки, так як час її роботи може обчислюватися годинами, а вартість електроенергії має постійну тенденцію до зростання. Класика жанру - масляний обігрівач по теперешній час є самим доступним за ціною, а тепловентилятори користуються попитом як недорогий засіб локального нагріву невеликих приміщень.

З іншого боку і перший і другий прилади споживають досить багато електроенергії, при цьому швидкість нагріву повітря масляним обігрівачем дуже невелика, а тепловий вентилятор додатково з нагріванням ще й сушить повітря, «забираючи» з нього вологу.

Якщо ми говоримо про максимальну економію, кращий вибір - керамічний обігрівач, або як ще її називають керамічна теплова панель, яка використовує для своєї роботи інфрачервоне випромінювання з великою довжиною хвилі. Основний нагрівальний металевий елемент характеризується високою тепловіддачею і розташовується всередині теплової панелі з кераміки. При роботі керамічна теплова панель випромінює теплові інфрачервоні промені.

Керамічна панель Africa

Одна з безперечних переваг - чудова естетика та зовнішній вигляд, яким володіє така теплова панель. Стиль та дизайн теплової панелі мінімалістичний, що дозволяє використовувати її в будь-яких типах інтер'єрів, а невелика товщина дає можливість навіть вішати пристрій на стіни.

Якщо говорити про економічність, то подібний пристрій споживає в середньому від 0,2 до півтора кіловат на годину. Також дуже цінується можливість наносити на панель будь-який малюнок, візерунок або фото без втрати функціональності приладу, що дозволяє гармонійно додати його в ваш інтер'єр.

В цілому електричне опалення з використанням керамічних обігрівачів, теплових панелей дозволяє заощадити до 30-40% електрики, що дуже непогано, а середня ціна дозволяє придбати теплові панелі практично будь-кому.

Традиційна система опалення від підлогових опалювальних приладів - конвективная. Більш кращим з точки зору витрат тепла є променеве опалення, яке можуть забезпечити інфрачервоні керамічні панелі, які дозволяють отримати 2 - 3 кратну економію тепла і знизити загальні витрати на опалення. Відомо, що тепловіддача з поверхні тіла людини відбувається конвекцією, кондукцией, випромінюванням і при випаровуванні потом.

Теплове випромінювання

Випромінювання - перенесення тепла від більш нагрітого тіла, в тому числі і людини, до менш нагрітого. За рахунок випромінювання людина втрачає до 50% тепла. Якщо збільшити середню температуру навколишніх предметів, в т.ч. і будівельних конструкцій, то тепловтрати людського тіла випромінюванням зменшуються, і без збільшення температури навколишнього повітря з'явиться відчуття тепла. При випромінюванні теплова енергія передається електромагнітними хвилями, подібно передачі тепла сонячною енергією на поверхню землі. Кожне нагріте тіло випромінює електромагнітну енергію в вигляді хвиль, частина з яких, потрапляючи на перешкоди, відбиваються від них, перетворюючись в теплову енергію. Людині, що знаходиться в приміщенні, якщо тепло що генерується містить компонент випромінювання, за відчуттям здається, що температура середовища вище, ніж, якби така ж кількість корисного тепла передавалося тільки конвективним способом.

Застосування променевого опалення в порівнянні з традиційними видами опалення вимагає значно менших витрат.

НАГОРУ